Barf ve Doğal Beslenme Hakkında

Barf ve Doğal Beslenme Hakkında

BARF NEDİR?


Kısa cevap: Evcil hayvanınızı besleyebileceğiniz en iyi beslenme diyetidir.


"BARF" biyolojik olarak uygun ham gıda anlamına gelen kısaltmadır. Çiğ et, meyve, sebze ve kemiğin eksiksiz ve dikkatle dengelenmiş bir karışımıdır. Bu diyet doğanın evcil hayvanlarımızı vahşi doğada büyümek için tasarladığı şeyleri taklit eder. Sonuç, alerjiden ve sindirim problemlerinden uzak yaşam dolu bir evcil dostudur!


Evcil hayvanlara çiğ gıda diyeti konseptin de yeni iseniz, şüphesiz bu malzemelerin neden işe yaradığına, nasıl başlanacağına ve geçiş yaptıktan sonra nelerin olacağına ilişkin bazı sorularınız olması mutlak.BARF - BIOLOGICALLY APPROPRIATE RAW FOODS

BARF , köpekleri ve kedileri doğalarına uygun bir şekilde beslemekle diyetidir. BARF'ın amacı, hayvanların sağlığını, ömrünü ve üreme kapasitesini en üst düzeye çıkarmak ve böylece veteriner müdahalesine olan ihtiyacı en aza indirmektir. Bir köpeği veya kediyi nasıl düzgün beslersin? Tabi ki evrimsel anlamda kendini geliştirdiği en iyi diyet ile, bu ise biyolojik olarak uygun bir çiğ yiyecek diyetidir. BARF Diyeti felsefede ve yapımda basittir. Vahşi veya yırtıcı bir hayvanın diyetine bakar ve mevcut bütün çiğ yiyecekleri kullanarak bu beslenmeyi taklit eder ve bu diyet çeşitli takviyeler ile zenginleştirilebilir. Zorunlu bir etobur ve bir avcı olan kedinin beslenme diyeti, biyolojik açıdan uygun diyet büyük oranda hayvan türevi gıdalar üzerine kuruludur. Temel olarak, ne olursa olsun beslenme tamamen taze bir ham karkas ile yada - bütünüyle - biyolojik olarak uygun bir diyet oluşturur. Bir omnivor (hepçil), bir avcı ve bir toplayıcı olan köpek de, diyet hem hayvansal hem de bitki kökenli daha geniş çiğ yiyecek yelpazesine dayanabilir. Her iki tür de, diş temizliği, çene egzersizi ve eksiksiz beslenme gibi çeşitli nedenlerle diyetlerinin önemli bir parçası olarak kemiklere ihtiyaç duyar.


BARF kullanımının ardındaki felsefe, bir köpek ya da kedinin milyonlarca yıllık yaşamında ki evrimine uygun doğal beslenmesinin en iyi yoludur.  Bu, en modern hayvanat bahçeleri ya da nesli tükenmekte olan bir hayvanın türlerini koruma ile ilgili herhangi bir zoolog tarafından kabul edilen hipotezdir. Çoğu evcil hayvan gıda şirketi tarafından ya da sponsor oldukları insanlar tarafından onaylanan bir teori değildir ve  ne yazık ki birçok veteriner de dahil. Köpeğinizi  Pişmiş veya işlenmiş gıdalar ile evcil dostunuzu beslemek onların sağlığına zararlıdır.  Suni tahıl  ve bir çok  mama maliyetini düşürecek karbonhidrat esaslı köpek mamaları, sayısız sağlık problemlerine neden olur. Köpeğiniz ve kedinizin uzun bir evrim süreci boyunca alışık olmadığı bir beslenme yöntemidir.Bu kategoride ürün bulunamadı.